Amy Adams

5. července 2009 v 15:10
Povolání: herečka
Věk: 35
Datum narození: 20. 04. 1974
Místo narození: Aviano, Pordenone, Itálie
Znamení: Beran aktuální horoskop »

Životopis

Amy Adams si vybudovala skvělou pověst a v každé roli posouvá hranice svých možností.
Na přelomu roku 2007 a 2008 se objeví ve filmu Charlie Wilson's War po boku Toma Hankse, Julie Roberts a Phillipa Seymour Hoffmana. Film společnosti Universal Pictures by měl mít světovou premiéru 25. prosince 2007. Stejně tak ji uvidíme ve filmu Christine Jeffs a Karen Moncrieff Sunshine Cleaning, kde si zahraje s Emily Blunt. Koncem roku 2007 také dokončila natáčení snímku Miss Pettigrew Lives For A Day a počátkem roku 2008 natáčí filmu Doubt, ve kterém hrají také Meryl Streep a Phillip Seymour Hoffman.

Svým výkonem ve filmu Phila Morrisona Junebug z roku 2005 si vysloužila nominaci na Oscara a na cenu SAG. Získala cenu Independent Spirit Award, Broadcast Film Critics Association Award, National Society of Film Critics Award, San Francisco Film Critics Award a také Breakthrough Gotham Award. Za tuto roli dětinské těhotné Ashley, ohromené příjezdem své oslnivé švagrové, také získala speciální cenu poroty na festivalu Sundance 2005.

Mimo to se objevila ve filmech Kouzelná romance (2007), Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec s Willem Ferrelem, Dokonalá partie, ve Spielbergově Chyť mě, když to dokážeš s Leonardem DiCapriem, ve filmu Reginalda Hudlinga Sloužit Sáře, ve snímku Krása na zabití Michaela Patricka Janna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama